Zorunlu Ayarlama

Enver BAĞLARBAŞI
22 Eylül 2018
522

Zorunlu Ayarlama

 Merhaba Voleybol Dostları

Eylül 148. Sayımızla bir kez daha karşınızda olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.. Ağustos ayı milli takımlarımızın maçları yanında transfer ve plaj voleybolu haberleriyle geçti. Tabii bir olayda doların  Türk parası karşısında değer kazanmasıydı.. Tabii bu durum bizim gibi kağıt alan firmalar için kağıda zam demektir..13 yıl önce yola çıktığımızda 5 lira ile yola çıkmıştık. O zaman bir dolar 1.25 TL idi.. Yani 4 dolardı derginizin fiyatı.. Keşke daima 5 TL’den verebilseydik.. Bugün 4 dolardan satmış olsak 25 TL olması lazımdı… Ancak gücümüz yettiğince zam yapmamaya çalışıyoruz. Nitekim 13 TL dergimizin fiyatı ancak son döviz olayları bizim de 2 (iki) TL lik bir ayarlama yapmamızı zorunlu kıldı ve bu sayıdan itibaren fiyatımızı hiç istemememize rağmen 15 TL yaptık. Bizleri anlayışla karşılayacağınıza inanıyoruz..  

Ancak günün gelişen şartları bizim de fiyat arttırmamıza neden olmaktadır. Voleybolmanset.com internet sitemizde kağıt, matbaa, grafikerlik, film, mücellit diye bir olay olmadığı için sorunumuz yok. Basılı sektörde ise ne yazık ki bu mecburiyetler oluyor.

Türkiye’nin aylık yayınlanan tek voleybol dergisini yaşatmak için sizlerin desteğine büyük ihtiyacımız var. Gönül isterdi ki voleybola büyük yatırım yapan kulüplerin hem dergi hem de reklam olarak destek vermeleri ve bu dergiyi çok daha ucuza sizlere ulaştırmamız biz de mutlu eder.

Ağustos ayındaki voleybola gelince;

Milli takımlarımız başarıdan başarıya koşmaya devam etti. Transfer çalışmaları yanında plaj voleybolu heyecanı yoğun sıcaklar altında yaşandı.

A Bayan milli takımı Japonya’da yapılacak dünya şampiyonasında hazırlıklarını sürdürüyor. Çin’deki VNL’de ABD’ye 3-2 yenilerek şampiyonluğu kaçırmamıza üzülmüş ancak ilk kez bu kadar bir başarıyı göstermemize ise çok sevinmiştik.

Hollanda’nın ev sahipliğinde düzenlenen Rabobank Super Series de bu kez birden işler tersine döndü. Takımımız, Hollanda'ya, Rusya'ya, İtalya'ya yenildi. Sonra yarı finalde bir kez daha Hollanda'ya, ardından da 3-4 maçında tekrar İtalya'ya kaybedip hiç galibiyet alamadan 4. sırada kaldı.                                                                                                                           FİVB Milletler Ligi'nde koşar adım çıkan, ancak Süper Series de iniş yaşayan Sultanlar, son olarak Antalya Belek de düzenlenen Gloria Cup da tekrar çıkışa geçtiler.  Önce Azerbaycan engelini aşıp (3-0: 25-19, 25-23, 25-18), ardından da Super Series de yenildiği Rusya'yı (3-1: 25-23, 25-21, 18-25, 25-15), İtalya'yı (3-1: 23-25, 25-22, 25-18, 25-21) alt ederek ilk sırayı elde ettiler.      Böylesine bir organizasyona voleybol medyasından kimsenin olmaması ise üzdü.                                                                                     Sırada Montrö turnuvası var. Bakalım Ay- Yıldızlılar İsviçre de bu kez nasıl bir sınav verecekler?

29 Eylül de Japonya da başlayacak Dünya Şampiyonası'na gidiyoruz.            

Ağustos ayında Sırbistan da yapılan 18 Yaş Altı Erkekler Balkan Şampiyonası'nda Ulusallar grupta; Karadağ, Moldova engellerini 3-0 ile aştılar. Yarı Finalde Romanya'yı, finalde de ev sahibi Sırbistan'ı yenerek 1. oldular. İşin güzel tarafı ekibimizin set vermeden ilk sırayı alması. Ayrıca 4 oyuncumuzun da (Mirza Lagumdzija, Hakan Uygunoğlu, Kaan Gürbüz ve Çağatay Kır) Rüya Takımı seçilmeleriydi.                                                 

Bu arada Sırbistan da düzenlenen 19 Yaş Altı Balkan Şampiyonası’nda kızlarımız Bosna Hersek'i, Karadağ'ı, Arnavutluk'u ayni sonuçla 3-0, yarı finalde                 Bulgaristan'ı  3-1 yendiler. Finalde ise ev sahibi Sırbistan'a kaybedip ikinci sırayı aldılar.

Bir güzel haber de FİVB den Eczacıbaşı VitrA için geldi. 4-9 Aralık tarihleri arasında yapılacak Dünya Kulüpler Şampiyonası'na davet edildi. Böylece turuncu- beyazlılar, Vakıfbank ile bu büyük organizasyonda temsil edecekler.

Tüm Voleybol Antrenörler Federasyonu, TVF Başkanı Akif Üstündağ’ın desteğiyle resmen kuruldu. Antrenörler adına sevindirici durum. Başkanı da yazarımız ve duayen antrenörlerden Şaban Bülent Meriç oldu. Ağustos ayında efeler ve Sultanlar Ligi ile birinci ve ikinci lig kuraları da çekildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi görkemli bir açılış töreniyle sezona merhaba dedi. İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Milletvekili eski Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Kulüp başkanı Celalettin Deniztoker ile TVF Başkanı Akif Üstündağ, Asbaşkanlar Ahmet Göksu ve Suat Güler yanında çok sayıda yönetici ve kalabalık sporcu ordusu katıldı. a. Fenerbahçe ise sessiz sedasız sezonu açtı. Sezon açılışları voleybola kulüplere yakışır şekilde yapılmalı ve medyadan da yararlanılmalı…

Sağlıcakla kalın.

Yüzünüzden gülme eksik olmasın.

NOT: Manşet Voleybolun Sesi Dergisi'nden alınmıştır. 


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Create AccountLog In Your Account