BODRUM'AYERLEŞEN MİLLİ TAKIM ESKİ ANTRENÖRÜ ADNAN KISTAK VOLEYBOL HAREKATI BAŞLATTI

01 Ocak 2022
70

Bodrum’da Voleybol Harekatı Başladı

BODRUMSPOR VOLEYBOL ŞUBESİ KURULDU

BAŞKAN ARAS:”VOLEYBOLDA HEDEFİMİZ AVRUPA”

Bodrum Belediyesi’nin katkıları ile Bodrumspor Kadın Voleybol Takımı kuruldu.
Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrumspor Voleybol Şube Sorumlusu Mehmet Dağoğlu, Antrenör Adnan Kıstak ve Bodrumspor Yönetim Kurulu Üyesi Hadi Türk ve basın mensuplarının katılımı ile Bodrum Belediyesi Bodrumspor Voleybol Şubesi açılışının basın toplantısı Belediye Trafo Kafe’de gerçekleşti.
Bodrumspor Voleybol takımının antrenörlüğünü üstlenen Milli takım antrenörü Adnan Kıstak yönetiminde olacak takımının kursları, Bodrum’da ücretsiz gerçekleştirilecek.
“Voleybolda başarıyı yaratan insanlar bu takımı kurdu”
Bodrumspor Voleybol Takımıyla özellikle Bodrum’da okullarda okuyan çocukları yetiştirip dünya ligine katılmalarını sağlamanın önemli olduğunu ifade eden Başkan Aras sözlerine şöyle devam etti;
“Bodrum’un geleceğine bir imza atmak için toplandık. Bodrumspor kurulduğu 1931’ten beri özellikle Bodrum’da spor hayatının öncüsü olmuştur. Her branşta hizmet etmektedir. Çocuklarımızın gelişiminde, hayata katılmasında, özgüven sağlanmasında çok önemli işler yapmaktadır. Şu anda profesyonel futbol takımı ile bizleri gururlandıran bir noktadadır. Tabi bizim şansımız son dönemde Bodrum’a taşınan çok önemli insanlar; çünkü pandemi sonrası Bodrum’da belli bir nüfus artışı oldu, ama özellikle bu nüfus artışı sırasında Bodrum’a taşınan akademi, siyaset, bürokrasi, iş dünyası gibi birçok çevreden çok önemli insanlar yaşamak için Bodrum’u seçti. Onlardan birisi de sevgili Adnan Kıstak hocamız. Yıllarca Voleybol Milli Takımımızın antrenörlüğünü başarı ile yürüten, bizleri gururlandıran sonuçlar alan kişi. Şu anda voleybol Türkiye’de de çok önemli bir yere sahip. Dünyada da öyleyiz.
Tabi ki bu sıradan bir başarı değil. Bu başarıyı yaratan insanlar da buradalar, Adnan Kıstak burada, Nedim Hocam, yine A Milli Takım hocalarımız da burada; onların Bodrum’da olması bizim için çok büyük şanstır.
Bodrumspor yönetimi ile beraber yaptığımız görüşmelerde Adnan Hocamızın da girişimleri ile Bodrumspor Kadın Voleybol şubesini açma konusunda çalıştık. Arkasından şu anda Bodrumspor Kadın Voleybol Şubesini burada basın toplantısı ile lanse etmek için toplandık. Bize destek verenlere ve sporcu kardeşlerime çok teşekkür ediyorum.
Bodrum’da spor kulüplerinin yaptığı başarılardan ve faaliyetlerden de bahseden Başkan Aras, “Bodrumspor Futbol Kulübümüz 2. Ligde mücadelesini sürdürüyor. Başarılı olacaklarına inancım tamdır. Yalıkavak Hentbol Takımımız süper ligde aldığı sonuçlarla Avrupa Kupası şampiyonlarına katılıyor. Voleybolda da hedefimiz Avrupa Kupaları olacak.
Yine yelkende 2023 Dragon Şampiyonası Bodrum’da gerçekleşecek. Özellikle yelkende Bodrum ülke lideri olma yolunda. Her mahallemizde, her sokağımızda spor ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Spor tesislerin altyapıları konusunda belediye olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yalıkavak’ta yaptığımız Türkan Saylan Spor Tesisleri sayesinde neredeyse 150 kız çocuğumuz şu anda orada hentbol kurslarında eğitim alıyor.
Birçok mahallemizde açık, yarı açık, kapalı spor tesisleri yapacağız ki her bölgede çocuklarımız, gençlerimiz bu imkanlardan yararlanabilsin.