Gençlerde Türkiye
Şampiyonu Beşiktaş
14-21 Mayıs 2018 tarihleri arasında 30 takımın katılımıyla
Adana’da düzenlenen 2017 – 2018 Voleybol Sezonu Genç Erkekler Türkiye
Şampiyonası bugün (21 Mayıs 2018, Pazartesi), oynanan final ve klasman
karşılaşmaları ile tamamlandı.
Bugün oynanan karşılaşmaların ardından; rakibi Halkbank’ı,
25-13, 25-14, 25-27 ve 25-16‘lık setlerle 3-1 mağlup eden Beşiktaş şampiyon
olurken; Halkbank ikinci oldu. Maliye Piyango’yu 25-18, 25-20, 23-25 ve
25-22‘lik setlerle 3-1 mağlup eden Arkas Spor ise; Genç Erkekler Türkiye
Şampiyonası’nı 3. sırada tamamladı.
Karşılaşmaların ardından düzenlenen madalya ve kupa
törenide; Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nı üçüncü sırada tamamlayan Arkas
Spor’a; kupa ve madalyalarını Gençlik Hizmetleri Tesisler Şube Müdürü Mustafa
Uyanık ve Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri (TOHM) Adana Koordinatörü Murat
Adıgüzel takdim etti.
Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nı üçüncü sırada
tamamlayan Halkbank’a; kupa ve madalyalarını TVF MHGK Üyesi İbrahim Tarun ile
Adana Voleybol İl Temsilcisi Yusuf Cemil Oğuz takdim etti.
Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nı şampiyon olarak
tamamlayan Beşiktaş’a kupa ve madalyalarını TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı
Ahmet Göksu ile Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak verdi.
Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası Final Etabı
karşılaşmalarında bugün (21 Mayıs 2018, Pazartesi) alınan sonuçlara ulaşmak
için tıklayınız.
Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası Klasman Etabı
karşılaşmalarında bugün (21 Mayıs 2018, Pazartesi) alınan sonuçlara ulaşmak
için tıklayınız.
2017-2018 Voleybol Sezonu Genç Erkekler Türkiye
Şampiyonası’nda genel sıralama şu şekilde oluştu:
SIRA TAKIM
1 BEŞİKTAŞ
2 HALKBANK
3 ARKAS
SPOR
4 MALİYE
PİYANGO
5 İSTANBUL
BBSK
6 GALATASARAY
7 ZİRAAT
BANKASI
8 FENERBAHÇE
9 MELİKGAZİ
BLD.
10 TOFAŞ SPOR
11 TVF SPOR
LİSESİ
12 TOKAT BLD.
PLEVNE
13 ES SPOR
14 PAYAS BLD.
15 MENTEŞE
MERKEZ BLD.
16 SEYHAN
BLD.
17 TFL
ALTEKMA
18 İNEGÖL
BLD.
19 ÇORUM BLD.
20 MALATYA
B.ŞEHİR BLD.
21 PEMA
KOLEJİ
22 TEKİRDAĞ
GENÇLİK HİZMETLERİ
23 TURGUTLU
BLD.
24 ALANYA
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ
25 ÜRGÜP SPOR
26 ANKARA
ANADOLU VOLEYBOL
27 ARHAVİ
BLD.
28 ŞANLIURFA
B.ŞEHİR BLD.
29 MUŞ
YETİŞTİRME YURDU
30 BİGADİÇ
BLD.
KATILMADI İSTANBUL
AVRUPA VOLEYBOL
KATILMADI YOZGAT
SORGUN BLD.