VOLAF ve VAD

Ş.Bülent MERİÇ
07 Kasım 2019
298

VOLAF ve VAD

Yeni kurulan Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu olan VOLAF ve Türkiye Voleybol Federasyonu eğitim kurulu ile beraber düzenlediğimiz 30 Ağustos Ankara, 14 Eylül İstanbul, 15 Eylül Gaziantep, 21 Eylül Aydın, 29 Eylül Trabzon 1. ve 2. kademe voleybol antrenörler seminerlerini bitirmiş bulunmaktayız.

Bu seminerlerde grev alan Sayın Mehmet Bedestenlioğlu, Yeşim Bulca, Dilşat Mirzeoğlu, Figen Altay’a çok teşekkür ederiz.

2 Ekim Çarşamba günü de Bostancı Green Park Otel’de 3. ve 4. Kademe kursunda görev alan A milli takım antrenörü Sayın Nedim Özbey, kadın milli takım antrenörü Giovanni Guidetti ve Arkas kulübü antrenörü Sayın Gleen’e Hoag’a teşekkür ederiz.

VOLAF olarak bizim amacımız tüm antrenörlerin eğitimine katkıda bulunmak, lisan öğrenmelerine yardımcı olmak ve antrenörlerin ufkunu açmaktır. Türkiye’ye gelen bütün kaliteli voleybol antrenörlerinden istifade etmek istiyoruz.

Yeni kurulmuş bir dernek olduğumuz için tabi ki eksikliklerimiz ve hatalarımız olacaktır. Bunları direkt olarak bizlere söylerseniz memnun oluruz. Her türlü eleştiriye ve önerilere açık bir derneğiz.

Biz bu seminerleri bütün Türkiye’ye yaymak amacındayız. Sahadaki voleybol antrenörlerinin sesi olacağız ve problemlerini çözmeye çalışacağız…

Tüm voleybol antrenörleri federasyonu İstanbul’dan 2 Ankara, Bursa ve Mersin derneklerinin birleşmesinden kurulmuştu. Şimdi ise İzmir, Trabzon, ve Diyarbakır’da bu federasyona katılıyor. 

Bundan sonra kurulacak dernekler bu illerdeki derneklere şube olacaklar…

2 Ekim’deki seminerde görev verdiğimiz Nedim Özbey, Guidetti ve Glen’e buradan teşekkürlerimizi yolluyorum. İleride yapılacak seminerlerde Türkiye’de görev alan diğer yabancı antrenörlerden de istifade edeceğiz.

Aynı şekilde diğer Türk antrenörlerde ileride ki seminerlerde görev alacaklar.

Gazete okumayan, kitap okumayan bir ülkenin antrenörlerini eğitime teşvik etmek biraz zor olacak galiba…

Voleybol federasyonu başkanı Akif Bey’in büyük destekleriyle kurulmuş bir federasyonuz. Çok geç kalınmış bir kuruluş. Antrenörlerin problemlerini başkana ilettiğimiz zaman Başkan belki de bu federasyonu kurduğuna pişman olacak ama artık çok geç…

Biz antrenörlerin yapacağı tek şey çok çalışmak.

Böylece hem Türk voleybolu kalkınacak hem menajerler para kazanacak.

Birde çalışan antrenörler dedikodu yapmaz, kimsenin işinde gözü olmaz…

Benim en çok güldüğüm geleneksel bir söz; haydi arkadaşlar çalışın, hepimiz aynı gemideyiz, evet bazılarımız üst güvertede, lüx kompartımanlarda, bazılarımız en altta dördüncü sınıfta yaşam mücadelesi veriyor…

Ama gemi aynı!

 


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Create AccountLog In Your Account