Dünya 1 Numarası Filenin Sultanları, VNL’de Sahne Alıyor

13 Mayıs 2024
200

Dünya 1 Numarası Filenin Sultanları, VNL’de Sahne Alıyor



Dünya 1 numarası, son VNL şampiyonu A Milli Kadın Voleybol
Takımımız, 2024 yılı milli takım sezonunu Antalya’da açıyor.
 Filenin Sultanları, FIVB Milletler Ligi’ne (VNL) bu yıl
Antalya etabıyla başlayacak. Milliler, Antalya etabında; Japonya, Hollanda,
İtalya ve Fransa’yla mücadele edecek.



 



Bu seneki ilk sınavını VNL’de verecek son şampiyon A Milli
Kadın Voleybol Takımı, üç ayaktan oluşan organizasyonda her hafta 4 karşılaşma
yapacak.



 



“Filenin Sultanları”, ligin ilk haftasında 14-19 Mayıs’ta
Antalya’da, ikinci haftasında 28 Mayıs-2 Haziran’da ABD’de, üçüncü haftasında
da 11-16 Haziran’da Çin’de mücadele edecek.



 



16 takımın mücadele edeceği VNL’de üç hafta sonunda puan
cetvelinde ilk 8 sırada yer alan takımlar, finallerde mücadele etme hakkı
kazanacak.



 



A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın VNL’nin ilk haftasında
yapacağı maçların programı şöyle:



 



15 Mayıs Çarşamba:



 



20.00 Japonya-Türkiye (TRT Spor Yıldız)



 



16 Mayıs Perşembe:



 



20.00 Hollanda-Türkiye (TRT Spor Yıldız)



 



18 Mayıs Cumartesi:



 



20.00 İtalya-Türkiye (TRT Spor Yıldız)



 



19 Mayıs Pazar:



 



20.00 Fransa-Türkiye (TRT Spor Yıldız)



 



Millilerimizin ilk haftadaki idari ve teknik kadrosu ile
sporcu kadrosu şu şekilde:



Pelin Çelik – Takım Menajeri



Daniele Santarelli – Başantrenör



Diego Flisi – Yardımcı Antrenör



Andrea Zotta – Yardımcı Antrenör



Recep Vatansever – Yardımcı Antrenör



Artun Aksan – İstatistik Antrenörü



Marco Greco – İstatistik Antrenörü



Şafak Sezer – Alan Antrenörü



Baran Yılmaz – Alan Antrenörü



Francesco Zucca – Fizyoterapist



Ilenia Marin – Fizyoterapist



Marco Da Lozzo – Kondisyoner



Marco Sesia – Kondisyoner



Murat Beder – Masör



Murat Yücekök – Medya Sorumlusu



 Pasörler: Cansu Özbay, Elif Şahin



Pasör Çaprazları: Melissa Vargas



Smaçörler: Hande Baladın, Ebrar Karakurt, İlkin Aydın, Derya
Cebecioğlu, Tuğba İvegin



Orta Oyuncular: Zehra Güneş, Aslı Kalaç, Beyza Arıcı



 Liberolar: Simge Aköz, Gizem Örge, Ayça Aykaç Altıntaş



 



Antalya etabında oynanacak diğer karşılaşmaların programı
ise şu şekilde:



 



14 Mayıs Salı



17.00 Bulgaristan-Hollanda (TRT Spor Yıldız)



20.00 İtalya-Polonya (TRT Spor)



 



15 Mayıs Çarşamba



17.00 Fransa-Almanya (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)



 



16 Mayıs Perşembe



14.00 Almanya-İtalya (TRT Spor Yıldız)



17.00 Bulgaristan-Japonya (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)



 



17 Mayıs Cuma



14.00 Japonya-Almanya (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)



17.00 Fransa-Polonya (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)



20.00 İtalya-Bulgaristan (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)



 18 Mayıs Cumartesi



14.00 Polonya-Hollanda (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)



17.00 Fransa-Bulgaristan (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)



 19 Mayıs Pazar



14.00 Almanya-Hollanda (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)



17.00 Polonya-Japonya (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)