Create AccountLog In Your AccountVoleybol Manşet

Galatasaray lı Voleybolcular da Ataşehirli Oldu

16 Şubat 2016
198.257

Galatasaray'da voleybol şubesinin kullanımı için yenilenen Daikin Park salonunun açılışı yapıldı.
Sarı-kırmızılı kulübün bünyesine katılan Taçspor Kulübünün Ataşehir'deki tesisleri içinde yer alan salonun açılışında, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, sarı-kırmızılı yöneticiler Cengiz Özyalçın, Nasuhi Sezgin, Ural Aküzüm, Ali Yüce, Burçin Aslan ve Selim Arda Üçer de hazır bulundu.
Açılışta katılımcılara hitap eden Dursun Özbek, salonun yenilenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederken, Taçspor Kulübü çok köklü bir kurum. Galatasaray'la birleşmesinden de güzel bir meyve ortaya çıktı. Bu tesis, spor okullarımıza ve voleybol A takımlarımıza hizmet verecek dedi.
Türk voleybolunun hizmetine yeni bir tesis katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren TVF Başkanı Özkan Mutlugil, Bizler için çok sevindirici bir gün. Burada çok önemli bir iş birliği var. Bu tesis Türk sporu ve voleybolu adına çok efektif bir şekilde kullanılacak. Ayrıca Galatasaray'dan bir de ricam var. Galatasaray Voleybol Okulları'nın tüm Türkiye'ye yayılmasını istiyoruz. Çünkü voleybola başlangıç yaşını 6'ya çekme hedefimiz var değerlendirmesini yaptı.
Öte yandan, Galatasaray Kulübünün voleybol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Ali Yüce, Bu tesiste şampiyon sporcu ve takımların yetiştirilmesine devam edilecek. A takımlarımız ve altyapımız burada çalışmalarını sürdürecek ifadelerini kullanırken, Taçspor Kulübü Başkanı ve Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm ise sarı-kırmızılı kulübün voleybol merkezi olarak bu tesisin kullanılacağını aktardı.
Salonun açılış kurdelesini Dursun Özbek ve Özkan Mutlugil'in birlikte kesmesinin ardından, tesis içine geçilerek incelemelerde bulunuldu. Başkan Özbek, saha içinde sarı-kırmızılı kadın ve erkek takımlarıyla birlikte fotoğraf çektirdi.
Sarı-kırmızılı idareciler ve davetliler, Erkekler Voleybol 1. Lig'de oynanan ve bu tesisteki ilk resmi maç olan Galatasaray HDI Sigorta-İnegöl Belediyespor müsabakasını da takip ettiler.
VOLEYBOL ŞUBESİNİN YENİ EVİ
Daikin Park adıyla hizmete sokulan salon, Galatasaray Kulübünün voleybol şubesine her yönüyle hizmet verecek.
Voleybolda A ve altyapı takımlarının antrenman, kamp ve maçlarına ev sahipliği yapacak tesis, bu anlamda kulübün tüm ihtiyaçlarını karşılayacak.
Galatasaray HDI Sigorta ve Galatasaray Daikin takımlarının maçlarına ev sahipliği yapacak olan salon, resmi müsabakaların oynanabileceği standartlarda baştan sona yenilenirken, eklenen tribünlerle toplam seyirci kapasitesi bin 200'e çıkarıldı.
Galatasaray Avrupa maçlarını ise yine Burhan Felek Voleybol Salonu'nda oynayacak.
İstanbul BŞB, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ayrılmasıyla Burhan Felek'te lig maçlarını sadece Vakıfbank oynayacak... Vakıfbank da gelecek sezon Bağlarbaşı'nda tapımı süren ve Haziran ayında bitecek olan Vakıfbank Spor Sarayı'nda oynayacak...


Create AccountLog In Your Account