VakıfBank’ın Avrupa mesaisi başlıyor

23 Kasım 2021
25

VakıfBank’ın Avrupa mesaisi başlıyor

 

VakıfBank, 4 kez şampiyonluk yaşadığı CEV Şampiyonlar Ligi’ne 24 Kasım Çarşamba 19.00’da İtalya temsilcisi Vero Volley Monza’yı VakıfBank Spor Sarayı’nda ağırlayacağı karşılaşma ile başlayacak. Sarı-siyahlılar son 11 yılda 9 kez kürsüde yer aldığı CEV Şampiyonlar Ligi’nde üç kez gümüş madalyaya, iki kez de bronz madalyaya uzandı. 

 

Türkiye’nin uluslararası alanda en çok kupa kazanan takımı VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi’nde yeni sezonu Vero Volley Monza karşılaşması ile açıyor. B Grubu’nda mücadele edecek olan sarı-siyahlılar, 24 Kasım Çarşamba TSİ 19.00’da VakıfBank Spor Sarayı’nda İtalyan ekibiyle karşılaşacağı mücadelenin ardından; 9 Aralık Perşembe, TSİ 20.00’de Finlandiya temsilcisi LP Salo’ya konuk olacak. VakıfBank, gruptaki diğer rakibi ASPTT Mullhouse ile ise 22 Aralık Çarşamba karşılaşacak. Fransa’daki mücadele TSİ 21.00’de başlayacak.

VakıfBank ile Vero Volley Monza, CEV Şampiyonlar Ligi’nde ilk kez karşılaşıyor

 

VakıfBank ile Vero Volley Monza’yı karşı karşıya getirecek mücadele iki ekibin CEV Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk düellosu anlamını taşıyacak. VakıfBank, son 10 yılda İtalyan takımlarıyla 15 kez karşılaştı ve bu mücadelelerin 10’unu kazandı. Sarı-siyahlılar CEV Şampiyonlar Ligi’nde son 10 yılda sadece, pandemi nedeniyle iptal edilen 2019-2020 sezonuna mağlubiyetle başladı. Bu mağlubiyet VakıfBank’ın son 39 CEV Şampiyonlar Ligi grup maçında aldığı tek mağlubiyetti.