VAKIFBANK ZORU BAŞARDI, YEŞİLYURT AVRUPA ŞAMPİYONU

Enver BAĞLARBAŞI
25 Nisan 2021
47

VAKIFBANK ZORU BAŞARDI, YEŞİLYURT AVRUPA ŞAMPİYONU

Merhaba Voleybol ailesi.. Zaman hızla akıyor. Pandemi dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Bir sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor bir kalkıyor.. Aramızdan ayrılanlar üzerken iyileşenler sevindiriyor.. TVF eski başkanlarından milli voleybolcu Ahmet Gülüm önemli bir korona vakasından sonra tekrar yaşama tutundu. Büyük geçmiş olsun diyoruz. Aynı şekilde eski  Uluslararası Voleybol hakemimiz, şimdinin gözlemcisi Akın İra da ciddi bir dönemden geçti geçmiş olsun..

Pamdemi süresinde gerek lig gerekse Avrupa maçlarına devam edildi. Vakıfbank İstanbul’da yenildiği İtalyan Busto Arsizo takımını İtalya’da açık farkla 3-0 yenerek 9. Kez Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde  finale çıktı.. Bir başka güzel haber Sistem9 Yeşilyurt yaşattı. Romanya’nın Alba Blaj takımını finaldeki iki maçta da 3-0 yenerek 65 yıllık tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonu oldu.. İstanbul’un Bakırköy İlçesinin bir semt takımı olan Yeşilyurt’u kutlarız. Challenge Cup’ta Ziraat Bankart İtalyan Volley Milano takımına iki maçta da 3-2 yenilerek gümüş madalya ile yetindi. CEV Cup’ta da Finale çıkan Galatasaray HDI Sigorta da gümüş madalyada kaldı.

 

AXA SİGORTA KUPA VOLEYDE VAKIFBANK VE SPOR TOTO MUTLU

Geçtiğimiz ay a Axa Sigorta Kupa Voley maçları damgasını vurdu.. Kadınlarda Vakıfbank , Erkeklerde Spor Toto Şampiyon Oldu..

Kadınlar İstanbul Burhan Felek Salonu’nda oynarken Erkekler Ankara Başkent Salonu’nda mücadele verdi.

İstanbul’daki maçlarda Vakıfbank, finalde Eczacıbaşı VitrA’yı 25-18, 25-19 ve 25-22'lik setlerle 3-0 yenerek, yedinci kez kupanın sahibi oldu. Vakıfbank Galatasaray HDI Sigorta’yı 3-0 (25-19, 25-17, 25_15) yenerek finale çıktı. Eczacıbaşı VitrA ise Fenerbahçe Opet’i yenerek finalist oldu.

Ankara’daki maçlarda ilk gün Spor Toto, Fenerbahçe HDI Sigorta’yı 5 set süren mücadelede 3-2 yenerek finalist oldu. Ardından yapılan maçta ise Halkbank, İzmir temsilcisi Arkasspor’u 3-1 yenerek finale çıktı. Finalde güzel bir mücadele verdi. Spor Toto, Halkbank’ı 3-1 yenerek tarihinde ilk kez şampiyon oldu.

VAKIFBANK VE ZİRAAT BANKKART LİDER BİTİRDİLER

Liglerin ilk bölümünü Axa Sigorta Efeler Liginde , son maçta Fenerbahçe HDI Sigorta’yı yenen Ziraat Bankası 78 puanla  lider bitirip CEV Şampiyonlar Ligi’nde oynamaya hak kazandı. İlk bölümü Fenerbahçe75 puanla  ikinci, Arkasspor 68 le üçüncü ve Galatasaray HDI Sigorta da 68 puanla 4. Sırada ilk etap play off grubunu oluşturup maçları beklemeye başladılar. Erkeklerde Bursa BBSK, Haliliye Belediye, İstanbul BBSK ve Arhavi Voleybol  ise düştüler.

Misli.com Sultanlar Ligi’nde ise Vakıfbank 30 maçta tek yenilgi ve 87 puanla lider bitirdi ilk bölümü. Fenerbahçe Opet 30 maçta 90 puan ve 3 yenilgiyle ikinci, Eczacıbaşı VitrA 6 yenilgi ve 73 puanla üçüncü sırada. Türk Hava Yolları ilki başararak ilk 4 arasına girmenin mutluluğunu yaşadı. Çan Kalespor , İlbank, Beşiktaş ve Beylikdüzü ligden düştüler.

Mayıs 180. Sayımızda da Vakıfbank’ın Avrupa Şampiyonluğu,  Efeler ve Sultanlar Ligi Şampiyonluğunu, Birinci ligden Efeler Ligi’ne çıkan takımları vermek umuduyla sağlıcakla kalın, Yüzünüzden gülümseme eksik olmasın.

NOT: Manşet Voleybolun Sesi dergisinin Nisan 179. sayısından alınmıştır. 


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Create Account



Log In Your Account